Իսրայելում ադրբեջանցիները հարձակվել են տեղի հայ համայնքի կազմակերպած խաղաղ ակցիայի մասնակիցների վրա, նրանք վնասել են հայերի մեքենաները, փոխանցում է ֆեյսբուքյան օգտատեր Իլոնա Ներսիսյան-Սեմահը։
Հոկտեմբերի 17-ին Իսրայելում ակցիա է ընթացել՝ ընդդեմ Ադրբեջանին զենքի վաճառքի։ Ակցիայի ընթացքում հայերը Հայֆայից մինչև Երուսաղեմ ավտոերթ են կազմակերպել ու հանրահավաք՝ Քնեսեթի շենքի մոտ։ Ակցիային մասնակցել է մոտ 300 ավտոմեքենա և մի քանի հարյուր մարդ։
Նա նշել է, որ ադրբեջանցիները հարձակվել են մեքենաների վրա, որտեղ հայ ու հրեա ընտանիքներ են եղել՝ իրենց երեխաների հետ։ Ֆեյսբուքում օգտատերերը նաև հայտնել են, որ ադրբեջանցիների հարձակման հետևանքով ծեծկռտուք է եղել։

17 Октябрь 2020 - 17:28 AMT
В Израиле азербайджанцы напали на армян, организовавших мирное шествие в направлении Иерусалима в качестве акции протеста против продажи Израилем оружия Азербайджану.
Протестующие, в числе которых были не только армяне, но и евреи, направлялись в Иерусалим колонной автомобилей, окрашенных в красный, синий и желтый цвета, составляющие армянский флаг, пишет Jerusalem Post.
На обратном пути на автомобили протестующих, в которых находились семьи с детьми, напали азербайджанцы, сообщила в Facebook пользователь Илона Нерсисян-Семах.
В результате нападения азербайджанцев есть пострадавшие. Вмешалась полиция. Было задержано несколько человек, однако не сообщается, с какой стороны.