19 Հոկտեմբեր 2020 - 05:53 AMT
Հոկտեմբերի 19-ի առավոտյան, չնայած հումանիտար հրադադարի մասին ձեռք բերված պայմանավորվածությանը, թշնամական ուժերը վերսկսել են հրետանային հրետակոծությունները հյուսիսային և հարավային ուղղություններում:
ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակակետերը լռեցնելու համար դիմում եմ համարժեք գործողությունների՝ վերահսկողության տակ պահելով օպերատիվ իրադրությունը:
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում, ընդհանուր առմամբ, իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը:

19 Октябрь 2020 - 06:23 AMT
В течение ночи на 19 октября в зоне карабахского конфликта, в целом, ситуация была относительно стабильно напряженной. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Утром 19 октября, несмотря на достигнутую договоренность о гуманитарном прекращении огня, ВС Азербайджана возобновили артиллерийские обстрелы на северном и южном направлениях.
«Для подавления огневых точек противника подразделения Армии обороны прибегают к адекватным действиям, держа под контролем оперативную ситуацию», – говорится в сообщении.