ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Նևադա նահանգի Քարսոն Սիթի քաղաքում հանրահավաքի ժամանակ խոսել է հայերի մասին՝ նշելով, որ նախանձում է հայերի ոգուն։
«Հայերը լավ մարդիկ են, նաև հիանալի գործարարներ: Նրանք սիրում են իրենց երկիրը։ Ճանապարհին բազմաթիվ հայերի տեսա՝ իրենց գեղեցիկ դրոշներով: Նախանձում եմ հայերի ոգուն, հայերը հզոր ոգի ունեն և շատ նվիրված են իրենց երկրին: Աշխատում ենք որոշ ուղղություններով»,- ասել է Թրամփը հայկական դրոշներ պարզած ամերիկահայերին:
Թրամփի երթևկության ճանապարհին հազարավոր ամերիկահայեր էին հավաքվել։ Նրանք հայկական դրոշներ էին պարզել և ԼՂ հակամարտությանն ուշադրություն դարձնելու կոչով պաստառներ։

19 Октябрь 2020 - 08:04 AMT
Президент США Дональд Трамп, выступая на митинге в городе Карсон американского штата Невада, заявил, что армяне – хорошие люди.
«Армяне – хорошие люди, любят свою страну, и, кстати, они прекрасные предприниматели. По дороге я увидел множество армян, стоящих с красивыми флагами. Я завидую вашему духу, дух армян в отношении своей страны могуч. Мы будем работать в каких-то направлениях», – заявил Трамп, заметив среди избирателей армян с флагами Армении.
На дороге, по которой ехал Трамп, собрались тысячи американских армян. Они держали в руках флаги и плакаты, пытаясь привлечь внимание к войне в Карабахе, а также требуя прекращения финансовой и военно-технической помощи Турции и Азербайджану.