21 Հոկտեմբեր 2020 - 18:22 AMT
Հոկտեմբերի 21-ից Արցախում վաղ առավոտից բոլոր ուղղություններով շարունակվել են մարտական գործողությունները, թեժ է եղել նաև կենտրոնական ուղղությունը, հայտնել է պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա նշել է, որ հյուսիսում հակառակորդը հարձակման մի քանի փորձ է արել, դրանք հետ են մղել, զգալի կորուստ են պատճառվել ադրբեջանցիներին։ Հյուսիսում նաև մարտավարական ինքնաթիռներ են կիրառվել, հաջողության չեն հասել։
Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ հարավում մի քանի օջախային տեղերում զինված ուժերը հակառակորդին կասեցրել են, ոչ մի միլիմետր առաջ չեն եկել։
«Կենտրոնական ուղղությամբ մի քանի դիվերսիոն խմբեր փորձել են մեր դիրքեր ներթափանցել ու առաջանալ, հրետանու դիպուկ կրակից հետո փախուստի են դիմել։ Եղել են հիմնականում առանց զրահատեխնիկայի խմբեր։ Հարավային ուղղությամբ մի քանի օջախային մարտերը շարունակվել են։ Մարտերի ուղղությունը թեքվել է ավելի հարավ՝ Արաքսի հունին մոտ»,- հայտարարել է նա։
Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ վերջին օրերին մարտական գործողությունները նույն թեժության չեն, ինչ նախկինում։ Նա նշել է, որ վերջին տվյալներով՝ Արցախում օդուժ շատ չի կիրառվել, հիմնականում հրետանի, քիչ քանակի զրահատեխնիկա, մեծ թվով գրոհող խմբեր, դիվերսիոն խմբեր, հետևակ ու մասամբ օդուժ։

21 Октябрь 2020 - 19:23 AMT
С утра 21 октября по всем направлениям в зоне карабахского конфликта велись бои, интенсивные боевые действия были в центральном направлении. Об этом заявил официальный представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
Он отметил, что на севере ВС Азербайджана предприняли несколько попыток атаки, армянская сторона отразила их, причинив противнику значительные потери. На севере также применялась авиация, однако безуспешно.
Ованнисян сообщил, что в нескольких очагах на юге армянские силы остановили врага, азербайджанцы «не продвинулись ни на миллиметр».
«Несколько диверсионных групп попытались прорвать наши позиции на центральном направлении, однако сбежали после нашего точного артиллерийского огня. В основном это были группы без бронетехники. На южном направлении продолжались локальные бои», – отметил Ованнисян.
Он заявил, что боевые действия в последние дни не такие интенсивные, как раньше. Представитель Минобороны РА отметил, что по последним данным, авиация в Арцахе использовалась не очень активно, в основном – артиллерия, небольшое количество бронетехники, большое количество атакующих групп, диверсионных групп.