Պաշտպանության բանակը հրապարակել է հակաօդային պաշտպանության ուժերի կողմից խոցված թուրքական արտադրության հերթական Bayraktar TB2 անօդաչու սարքը։
Լուսանկարներում երևում են նաև թուրքական «Ռոքեթսան» ընկերության արտադրության ԱԹՍ-ների համար նախատեսված չպայթած կառավարվող MAM հրթիռներ։
Ավելի վաղ՝ հոկտեմբերի 19-ին և 20-ին, Պաշտպանության բանակն առաջին անգամ ցուցադրել էր հակաօդային պաշտպանության ուժերի կողմից խոցված Bayraktar TB2 անօդաչու թռչող երկու սարք։
Հոկտեմբերի 20-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ մոտ 1 տասնյակ Bayraktar է խոցվել, սակայն դրանք հայկական տարածքում չեն ընկել։

Армия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) опубликовала кадры еще одного дрона Bayraktar TB2 турецкого производства, сбитого подразделениями ПВО Арцаха.
На фотографиях видны также ракеты семейства MAM крупного турецкого производителя оружия и оборонного подрядчика Roketsan, предназначенные для БПЛА Bayraktar TB2 и Anka.
Ранее армянская сторона дважды предоставляла доказательства сбитых над Карабахом «Байрактаров», публикуя фото их обломков. Отмечается, что сбиты более десятка турецких дронов.