26 Հոկտեմբեր 2020 - 12:08 AMT
Ադրբեջանական հրթիռակոծության հետևանքով հոկտեմբերի 26-ին Ավետարանոց գյուղում զոհվել է 1 և վիրավորվել 2 քաղաքացիական անձ, փոխանցում է Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը։
ՄԻՊ-ից հայտնում են, որ ադրբեջանական կողմը շարունակել է հրթիռակոծել Արցախի քաղաքացիական բնակավայրերը:
«Օրվա ընթացքում տևական հրթիռակոծության են ենթարկվել մի շարք բնակավայրեր, այդ թվում՝ Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղը, որտեղ մեկ ժամ առաջ «Սմերչ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգի հարվածների հետևանքով զոհվել է քաղաքացիական Գևորգ Համբարձումյանը, վիրավորվել են քաղաքացիականներ Հենրիխ Ադամյանը և Անդրեյ Համբարձումյանը»,-ասված է հայտարարության մեջ։

26 Октябрь 2020 - 12:51 AMT
1 мирный житель убит и 2 ранены 26 октября в селе Аветараноц Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) в результате обстрела Азербайджанских ВС. Об этом сообщает офис Защитника прав человека Арцаха.
Отмечается, что азербайджанская сторона, нарушая подписанное 25 октября соглашение о прекращении огня, продолжала обстреливать гражданские населенные пункты Республики Арцах.
«В течение дня был обстрелян ряд населенных пунктов, в том числе село Аветараноц в Аскеранском районе, где час назад в результате залпового огня РЗСО «Смерч» был убит один мирный житель Геворк Амбарцумян, и два мирных жителя Генрих Адамян и Андрей Амбарцумян ранены», – говорится в сообщении офиса омбудсмена.