27 Հոկտեմբեր 2020 - 08:42 AMT
Հակառակորդը շարունակել է կրակ վարել ՀՀ հարավային սահմանի ուղղությամբ, կան վիրավորներ, հայտնել է պաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Ստեփանյանը նաև նշել է, որ հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական ոտնձգությունները կանխելու նպատակով Հայաստանի սահմանապահ ուժերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների` հակառակորդին պատճառելով զգալի վնասներ և կորուստներ:
ՊՆ խոսնակը նշել է, որ հակառակորդը սահմանի տվյալ հատվածում օգտագործում է ԱԹՍ-ներ:
Հոկտեմբերի 27-ի առավոտյան՝ ժամը 10:00-10:15 սահմաններում, Ադրբեջանը, շարունակելով խախտել հայտարարված հրադադարը, անօդաչու թռչող սարքերով և հրթիռահրետանային միջոցներով հրետակոծել է ՀՀ հարավային սահմանի Իրանի հետ հատման կետի հայկական սահմանապահ ուղեկալի դիրքերը (Մեղրի-խմբ․): ՊՆ-ից հայտնել էին, որ ստիպված են լինելու համապատասխան հարված հասցնել ադրբեջանական ուժերին։

ВС Азербайджана 27 октября продолжили ведение огня в направлении южной границы Республики Армения. Есть раненые, сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
«Для предотвращения посягательств азербайджанцев в южном направлении Армении пограничные войска РА предприняли превентивные меры, в результате чего противнику был нанесен значительный ущерб», – отметила Степанян.
Она добавила, что азербайджанцы используют БПЛА на данном участке.
Утром 27 октября ВС Азербайджана, в очередной раз нарушив режим прекращения огня, беспилотниками (один из которых упал на территории Армении) и ракетно-артиллерийскими средствами обстреляли позиции армянской пограничной заставы на пункте пересечения южной границы Армении с Ираном.