Հոկտեմբերի 28-ի կեսօրին ռազմական ավիահրթիռներով ռմբակոծվել է նաև Շուշին, քաղաքացիական 2 անձ վիրավորվել են, մեկը՝ զոհվել, փոխանցում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
«Քաղաքում կան բազմաթիվ ավերածություններ, այդ թվում՝ ամբողջությամբ ավերվել է բնակելի մեկ առանձնատուն, մասնակի վնասվել է Խաչատուր Աբովյանի անվան դպրոցը»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Արցախի ԱԻՊԾ-ից ավելի ուշ հայտնեցին, որ Շուշիում հրթիռակոծությունից հետո մարդասիրական առաքելություն իրականացնելիս3 փրկարար է վիրավորվել։

28 Октябрь 2020 - 15:01 AMT
ВС Азербайджана 28 октября обстреляли город Шуши в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) реактивной системой залпового огня (РЗСО) «Смерч». В результате обстрела среди гражданского населения есть один погибший и двое раненых.
Также, как сообщила Госслужба по чрезвычайным ситуациям республики, при выполнении гуманитарной миссии после ракетного обстрела трое спасателей Шушинского районного отделения Госслужбы получили ранения.
По сведениям, полученным от врачей, их состояние оценивается как средней степени тяжести.
Отмечается, что в городе очень много разрушений, в том числе полностью разрушен частный дом, частично повреждена школа имени Хачатура Абовяна.
Кроме того, ВС Азербайджана 28 октября нанесли тяжелые ракетные удары по роддому в столице Республики Арцах Степанакерте.