Հոկտեմբերի 29-ի առավոտյան ռազմական գործողություններն առաջնագծի տարբեր ուղղություններով ինտենսիվ կերպով շարունակվում են։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
Պաշտպանության բանակը հատկապես թեժ մարտեր է մղում Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց, Սղնախ և Ակնաղբյուր հատվածում։ Թշնամին ունի կենդանի ուժի մեծ կորուստներ։
Կեսգիշերից հետո և հոկտեմբերի 29-ի վաղ առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է Արցախի խաղաղ բնակավայրերի թիրախավորումը: Մասնավորապես թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծության են ենթարկվել Ստեփանակերտը, Շուշին և հարակից խաղաղ բնակավայրերը:
Քիչ առաջ ՊԲ-ի հակաօդային պաշտպանության ուժերի կողմից ոչնչացվել է թշնամական հերթական Bayraktar տիպի հարվածային անօդաչուն, տեղեկացնում է Պաշտպանության բանակը։
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում կայուն-լարված օպերատիվ իրադրությունն էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել առաջադրված մարտական խնդիրները՝ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը պահելով վերահսկողության տակ:

Стабильно-напряженная оперативная обстановка в зоне карабахского конфликта за ночь существенно не изменилась, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Утром 29 октября еще один турецкий ударный беспилотник Bayraktar был уничтожен силами ПВО Армии обороны.
Как сообщает пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян, интенсивные военные действия продолжаются на разных направлениях линии фронта.
«Армия обороны ведет особенно активные боевые действия на участках Аветараноц, Сгнах и Акнахпюр Аскеранского района. Противник несет большие потери в живой силе», – отметил Погосян.
Подразделения Армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленные боевые задачи, сохраняя под контролем оперативно-тактическую обстановку.
Отмечается, что после полуночи и с утра 29 октября противник возобновил обстрел мирных населенных пунктов Арцаха. В частности, вражеские силы обстреляли Степанакерт, Шуши и соседние населенные пункты из РЗСО «Смерч».