21 Փետրվար 2009 - 15:26 AMT
Հայ դահուկորդներն ավարտեցին իրենց ելույթները Եվրոպայի երիտասարդության ձմեռային 9-րդ օլիմպիական փառատոնում, որը մեկնարկել էր փետրվարի 14-ին լեհական Սլասկ-Բեսկիդի քաղաքում: Լեռնադահուկային մրցումներում Հայաստանը ներկայացնում էին Արսեն Ղազարյանը, Դավիթ Խաչատրյանն ու Տաթեւիկ Մուրադյանը, իսկ դահուկային մրցավազքում` Արամ Գրիգորյանն ու Սերգեյ Միքայելյանը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հաղորդել Հայաստանի լեռնադահուկային սպորտի ֆեդերացիայում, Հայաստանի համար ռեկորդային ցուցանիշ է գրանցել դահուկորդ Սերգեյ Միքայելյանը, որը 80 մասնակիցների թվում գրավել է 23-րդ տեղը 7,5 կմ հեռավորությամբ վազքում (դասական ոճ) եւ 24-րդ տեղը 10 կմ հեռավորությամբ վազքում (ազատ ոճ):
Իր ելույթներն է ավարտել նաեւ գեղասահքի մենասահորդ Սարգիս Հայրապետյանը, որը ընդհանուր ստուգարքում գրավել է 16-րդ տեղը:
Հայաստանի օլիմպիական պատվիրակությունը կվերադառնա փետրվարի 23-ին` Եվրոպայի երիտասարդության ձմեռային 9-րդ օլիմպիական փառատոնի փակման արարողությունից հետո:

21 Февраль 2009 - 15:26 AMT
Армянские лыжники завершили свои выступления на 9-ом зимнем олимпийском фестивале молодежи Европы, который стартовал 14 февраля в польском городе Сласк-Бескиди. На фестивале в горнолыжных соревнованиях Армению представляли Арсен Казарян, Давид Хачатрян и Татевик Мурадян, а в лыжном беге – Арам Григорян и Сергей Микаелян. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в Федерации лыжного спорта Армении, впервые рекордный для Армении результат в лыжном беге показал армянский лыжник Сергей Микаелян, который среди 80 участников занял 23 место в беге на дистанцию 7,5км (классический стиль) и 24 место в беге на дистанцию 10км (свободный стиль).
Завершил свои выступления и фигурист-одиночник Саркис Айрапетян, который в общем зачете занял 16 место.
Армянская олимпийская делегация вернется 23 февраля – после церемонии закрытия 9-го зимнего олимпийского фестиваля молодежи Европы.