30 Հոկտեմբեր 2020 - 13:15 AMT
Հոկտեմբերի 30-ին Ժնևում մեկնարկել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումն ադբեջանցի պաշտոնակից Ջեյհուն Բայրամովի հետ, այն անցնում է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների ու գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի մասնակցությամբ,հայտնել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
Հոկտեմբերի 29-ին ԱԳՆ խոսնակը հայտնել էր, որ Մնացականյանը Ժնևում հանդիպելու է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ՝ հավելելով, որ ՀՀ-ի համար առաջնայինը կրակի դադարեցումն է՝ համաձայն հոկտեմբերի 10-ին ձեռք բերած պայմանավորվածությունների։

30 Октябрь 2020 - 14:00 AMT
В Женеве 30 октября стартовала встреча главы МИД Армении Зограба Мнацаканяна с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым. Об этом сообщила пресс-секретарь МИД РА Анна Нагдалян.
Во встрече принимают участие также сопредседатели Минской группы ОБСЕ и личный представитель действующего председателя Анджей Каспршик.
Ранее 30 октября Мнацаканян стретился с сопредседателями МГ ОБСЕ.
29 октября Нагдалян отметила, что приоритетом для Армении является прекращение огня в соответствии с договоренностями, достигнутыми 10 октября: «Для нас приоритетом является установление режима прекращения огня и его укрепление за счет внедрения соответствующих механизмов верификации. С этой повесткой мы отправимся в Женеву».