31 Հոկտեմբեր 2020 - 06:06 AMT
Հոկտեմբերի 31-ի առավոտյան մարտական գործողությունները հյուսիս-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում վերսկսվել են: Հակառակորդը շարունակում է բացի պաշտպանական բնագծերից թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները:
Թշնամական ուժերը կիրառել են նաև Ժնևյան կոնվենցիաներով արգելված և քիմիական զենքի տարրեր (սպիտակ ֆոսֆոր) պարունակող զինատեսակ:
Հակառակորդի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում գիշերվա ընթացքում շարունակվել են լրահետախուզման և կրակային խոցման միջոցառումները: Ոչնչացվել է թշնամական մեկ ավտոմեքնա՝ բեռնված զինամթերքով: Ուժերի դասավորվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ:
ՊԲ ստորաբաժանումները հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել հյուսիս-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Յուրային զորքերի կողմից խոցվել են նաև թշնամական 1 տանկ, 1 հետևակի մարտական մեքենա և 5 անօդաչու թռչող սարք:

31 Октябрь 2020 - 06:58 AMT
Азербайджан продолжает атаковать мирные населенные пункты и применяет фосфорные боеприпасы в Карабахе
ВС Азербайджана продолжают брать под прицел мирные населенные пункты и гражданские инфраструктуры Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики). Об этом сообщила пресс-служба Минобороны Арцаха.
Отмечается, что вражеские силы применили также оружие, запрещенное Женевскими конвенциями и содержащее элементы химического оружия (белый фосфор).
В течение ночи в районах размещения группировок противника продолжались мероприятия по разведке и огневому поражению. Одна вражеская машина, груженная боеприпасами, была уничтожена.
«Расстановка сил на всех направлениях линии фронта осталась неизменной. Подразделения Армии обороны Арцаха вели успешные оборонительные бои на северо-восточном, южном и юго-западном направлениях. Армянскими войсками подбит один вражеский танк, 1 БМП, 5 БПЛА Азербайджана», – говорится в сообщении.
Отмечается, что утром 31 октября боевые действия на указанных направлениях возобновились. Оперативно-тактическая обстановка находится под контролем подразделений Армии обороны Арцаха.