103 տարեկան Քնարիկ Մարկոսյանը $1 միլիոն է նվիրել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին։ Այս մասին հայտնում է Լիբանանի հայ համայնքի ֆեյսբուքյան էջը։
Համահայկական հիմնադրամը տատիկին պատասխան է գրել՝ շնորհակալության և գնահատանքի խոսքեր փոխանցելով։
Նախկինում Շիրակի մարզի Արփենի գյուղից 89-ամյա Հովսեփ պապը նույնպես իր երկար տարիների խնայողությունը՝ 1 միլիոն դրամը, փոխանցել էր համահայկական հիմնադրամին։
Հումանիտար ծախսերի համար նվիրատվությունները կարելի է կատարել «Հայաստան» հիմնադրամի կայքում, ինչպես նաև փոխանցումներ կատարելով Կենտրոնական բանկի հատուկ հաշվեհամարներին (դրամով, դոլարով, ռուբլիով, եվրոյով):

103-летняя ливанская армянка Кнарик Маркосян пожертвовала $1 млн во Всеармянский фонд «Айастан» на гуманитарную помощь жителям Карабаха, пострадавшим от азербайджано-турецкой агрессии. Об этом сообщает страница армянской общины Ливана в Facebook.
Всеармянский фонд написал 103-летней армянке ответ со словами признательности.
Ранее 89-летний дедушка Овсеп из села Арпени Ширакской области Армении также перечислил во Всеармянский фонд свои сбережения в размере 1 млн драмов.
Пожертвования на гуманитарную помощь жителям Арцаха можно сделать на сайте Всеармянского фонда «Айастан», а также путем перечислений на специальные счета Центрального банка (в драмах, долларах, рублях, евро).