3 Նոյեմբեր 2020 - 06:31 AMT
Նոյեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը Արևելյան ուղղությամբ ճակատային գծի փոքր հատվածում, մարտավարական նկատառումներից ելնելով, Պաշտպանության բանակի ուժերը հետ են քաշվել՝ զբաղեցնելով հետագա մարտական գործողությունների համար առավել նպաստավոր բնագծեր:
Պաշտպանողական մարտեր են վարվել արևելյան, հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում:
ՊԲ-ի փոխանցմամբ` յուրային ստորաբաժանումները դիպուկ կրակով նշված հատվածներում խոցել են հայտնաբերված ավտոմոբիլային տեխնիկան, կենդանի ուժը, ինչպես նաև 1 տանկ։
Առավոտյան հարավային ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ ձեռնարկող թշնամական տեխնիկային և կենդանի ուժին ՊԲ-ն հասցրել է դիպուկ կրակային խոցում՝ պատճառելով կորուստներ և ստիպելով հետ շպրտվել ելման դիրքեր:
Բանակային ստորաբաժանումները լռեցրել են նաև հյուսիսային ուղղությամբ թշնամական ուժերի նախահարձակ ակտիվությունը: Այս պահին մարտավարական առավելությունը իր կողմը թեքելու թշնամական ուժերի փորձերը շարունակվում են:

В ночь на 3 ноября силы Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) вели оборонительные бои в восточном, юго-восточном и южном направлениях. Армянские подразделения на указанных участках точным огнем уничтожили обнаруженную автомобильную технику, живую силу, а также 1 танк, сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
На небольшом участке линии фронта в восточном направлении силы Армии обороны по тактическим сооброжениям отступили, заняв более удобные позиции для дальнейших боевых действий.
Утром 3 ноября в южном направлении Армия обороны точечными ударами нанесла потери противнику и вынудила его отступить на исходные позиции. Армейские части также подавили наступательные действия сил противника в северном направлении.
На данный момент попытки ВС Азербайджана вернуть тактическое преимущество продолжаются. Армия обороны контролирует оперативно-тактическую обстановку.