3 Նոյեմբեր 2020 - 12:53 AMT
Նոյեմբերի 3-ին Քարվաճառի ուղղությամբ Ադրբեջանը մի քանի գրոհ է ձեռնարկել, բոլոր դեպքերում հետ է շպրտվել։
Մասնավորապես, նոյեմբերի 3-ին Քարվաճառի ուղղությամբ ժամը 13:30-ին Ադրբեջանը՝ օգտագործելով ծխային արկեր, փորձել է ձորից դուրս բերել նախորդ օրվա ընթացքում իր զոհված զինծառայողների դիերը:
Հայկական կողմի հրանոթային և ականանետային դիպուկ կրակի արդյունքում հետ է շպրտվել՝ թողնելով ևս երկու դի:
Նույն ուղղությամբ ժամը 13:40-ին թշնամական ուժերը, միջդիրքային տարածքում ծխաքողարկվելով, 30 հոգանոց խմբով փորձել են ձեռնարկել ներթափանցման փորձ:
Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ ականանետային կրակով, կասեցվել է հակառակորդի առաջխաղացումը, ինչի արդյունքում վերջիններս, կորուստներ կրելով, նահանջել են ելման դիրքեր:
Ժամը 14:30-ին, կրկին Քարվաճառի ուղղությամբ, նկատվել է հակառակորդի կուտակում մարտական դիրքերի շրջանում: Յուրային ուժերը ժամանակին հավաստանշել են թշնամական կուտակման փորձերը և ոչնչացրել պատսպարվելու փորձ կատարող հակառակորդի 4 զինծառայողի:

ВС Азербайджана 3 ноября предприняли несколько попыток проникновения в карабахском Карвачаре, однако каждый раз были отброшены силами Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
В частности, в направлении Карвачара в 13:30, используя дымовые снаряды, противник попытался вынести из ущелья тела погибших за минувшие сутки военнослужащих, oднако в результате меткого минометного и пушечного огня с армянской стороны был отброшен назад, оставив еще два трупа.
В том же направлении в 13:40 вражеские силы, используя дымовую завесу на межпозиционной территории, группой из 30 человек попытались предпринять попытку проникновения. В этом случае также точным минометным огнем подразделений Армии обороны было пресечено продвижение противника, в результате чего, понеся потери, они отступили на исходные позиции.
«Армянские силы вовремя зафиксировали попытки накопления вражеских сил и уничтожили 4 военнослужащих противника, пытавшихся укрыться», – говорится в сообщении.
Оперативная обстановка, как в Карвачаре, так и в остальных направлениях, находится под контролем подразделений Армии обороны.