Նոյեմբերի 8-ի ընթացքում Արցախի բնակավայրերում իրադրությունը եղել է կայուն լարված, Ստեփանակերտում հանգիստ իրավիճակը պահպանվել է մինչև ժամը 18։30-ը, դրանից հետո քաղաքը կրկին հրթիռակոծվել է։
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ քաղաքացիական բնակչության շրջանում կա մեկ տուժած, փրկարարները վիրավորին առաջին օգնություն են ցուցաբերել և տեղափոխել բուժհաստատություն, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
«Մարտակերտում` օրվա ընթացքում երկու անգամ հնչել է օդային տագնապի ազդանշան։ Թշնամին քաղաքի վրա փորձել է կիրառել ռազմավիացիա։ Մարտունիում իրադրությունը դարձյալ անհանգիստ է եղել։ Այստեղ կեսօրին թշնամական կողմը ծանր հրետանի է կիրառել` հարվածել քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին»,-նշում են ԱԻՊԾ-ից։

В течение 8 ноября ситуация в населенных пунктах Республики Арцах (Нахорно-Карабахской Республики) была стабильно напряженной. Об этом сообщает пресс-служба Госслужбы по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
Спокойная ситуация в столице Арцаха Степанакерте сохранялась до 18:30. После город был обстрелян. Среди гражданского населения есть один пострадавший. Спасатели оказали раненому первую помощь и доставили в медучреждение. Его жизни ничего не угрожает.
В Мартакерте дважды за день звучал сигнал воздушной тревоги. ВС Азербайджана попытались применить военную авиацию над городом.
Ситуация в городе Мартуни вновь была неспокойной. Здесь в полдень азербайджанская сторона применила тяжелую артиллерию, ударив по гражданской инфраструктуре.