Նոյեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, վերջինս` կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է, հայկական զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր:
Պաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնում է, որ ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում:
«Ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա և 8 անօդաչու թռչող սարք: Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումները առգրավել են նաև թշնամական 1 տանկ և հրետանային միջոցներ: Մարտական գործողությունների վարման ամբողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է ավիացիոն և հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերին»,-գրել է ՊՆ խոսնակը:
Ստեփանյանը հայտնել է, որ նոյեմբերի 9-ի առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:
Այս պահին Շուշիի մերձակայքում մարտերը շարունակվում են: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կատարում են իրենց խնդիրները` հակառակորդին զրկելով նախաձեռնողականությունից:

9 Ноябрь 2020 - 06:59 AMT
8 ноября и в ночь на 9 ноября подразделения Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) вели оборонительные бои на юго-восточном, южном и юго-западном направлениях линии фронта. Об этом сообщила пресс-служба Минобороны Арцаха.
В районе Шуши – Карин Так велись интенсивные бои с обнаруженными группировками противника, в результате чего последние, неся большие потери, отступили. Отмечается, что армянские силы заняли более выгодные позиции.
Утром 9 ноября бои под Шуши продолжаются. Подразделения Армии обороны успешно выполняют поставленные задачи, лишая противника инициативы, заявила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
За указанный период на разных направлениях линии фронта были уничтожены 1 танк, 4 единицы автотехники, 8 беспилотных летательных аппаратов противника. В результате действий в юго-западной части армянские силы захватили 1 танк и артиллерию противника.
На протяжении боевых действий противник продолжал наносить авиационные и ракетные удары по мирным населенным пунктам Республики Арцах. Утром возобновились попытки сил противника атаковать по всем основным направлениям линии фронта.
Оперативно-тактическая обстановка находится под контролем подразделений Армии обороны, говорится в сообщении.