Նոյեմբերի 9-ի երեկոյի դրությամբ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները շարունակում են համառ մարտերը Շուշիի համար, հայատարարել է պաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Հակառակորդի խմբավորումներին հասցվում են կրակային հարվածներ: Գերեվարվել է թշնամու երկու զինծառայող»,- գրել է նա։
Ավելի վաղ Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը հայտնել էր, որ Շուշի քաղաքն ամբողջությամբ դուրս է հայկական կողմի վերահսկողությունից։ Պողոսյանը լրատվամիջոցներին հաստատել էր, որ ֆեյսբուքյան իր էջը կոտրված չէ, գրառման հեղինական էլ ինքն է։ Ավելի ուշ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել էր, որ Շուշիի համար մարտերը շարունակվում են:

9 Ноябрь 2020 - 17:17 AMT
Военнослужащие Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахскпй Республики) взяли в плен в городе Шуши в азербайджанских солдат. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны Армени Шушан Степанян.
По ее словам, подразделения Армии обороны продолжают упорные бои за Шуши.
«Группировкам противника наносятся огневые удары. В плен взяты двое военнослужащих противника», – отметила Степанян.
Ранее 9 октября пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян заявил, что армянская сторона утратила контроль над городом-крепостью Шуши, интенсивные бои на подступах которому длятся уже несколько дней.