1 Դեկտեմբեր 2020 - 07:40 AMT
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը նոյեմբերի 30-ին հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են ՌԴ մասնակցությունը ԼՂ հետպատերզմյան վերականգնմանը՝ ներառյալ փախստականների խնդիրների լուծումը։
«Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ՌԴ մասնակցությանը ԼՂ վերականգնմանը՝ ներառյալ փախստականների և տարածաշրջանում տրանսպորտային հաղորդակցության հարցերի լուծումը»,-ասվում է ՌԴ կառավարության հաղորդագրության մեջ։
ՌԴ և ՀՀ կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են նաև հայ-ռուսական առևտրատնտեսական գործակցության զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև համատեղ աշխատանքը ԵՏՄ շրջանակում։

Премьер-министры Армении и России Никол Пашинян и Михаил Мишустин в ходе телефонного разговора 30 ноября обсудили участие РФ в постконфликтном восстановлении Нагорного Карабаха, включая решение проблемы беженцев.
«Особое внимание было уделено участию России в процессе постконфликтного восстановления Нагорного Карабаха, включая решение проблемы беженцев и транспортного сообщения в регионе», – говорится в сообщении кабмина РФ.
Кроме того, главы правительств обсудили перспективы развития российско-армянского торгово-экономического сотрудничества.
Мишустин и Пашинян также затронули тематику совместной работы в рамках Евразийского экономического союза.