26 Փետրվար 2009 - 12:11 AMT
Որոշվել են բասկետբոլի այն թիմերը, որոնք կմասնակցեն Հայաստանի տղամարդկանց եւ կանանց առաջնություններին: Անցյալ տարվա համեմատ տղամարդկանց թիմերի քանակն ավելացել է եւ հասել յոթի: Մասնակիցների ցուցակի մեջ ներգրավվել են երկու նորեկներ` «Վանաձոր» եւ «Արթիկ» թիմերը: Այս տարի առաջնությանը չի մասնակցի «Ֆիմա» թիմը:
Հայաստանի բասկետբոլի կանանց առաջնությանը կմասնակցեն 5 թիմեր: Այստեղ անցյալ տարվա համեմատ միայն մեկ փոփոխություն է կատարվել. առաջնությունը լքել է «Արարատ» թիմը, բայց քանակական կորուստը հատուցել է Գյումրիի համանուն թիմը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են Հայաստանի բասկետբոլի Ֆեդերացիայում, առաջնությունները կմեկնարկեն ապրիլին, բայց հստակ ժամկետները դեռեւս ճշտված չեն:

26 Февраль 2009 - 12:11 AMT
Определены баскетбольные команды, которые примут участие в чемпионатах Армении среди мужчин и среди женщин. По сравнению с прошлым годом, число мужских команд увеличилось до семи. В список участников были включены два новичка: команды «Ванадзор» и «Артик». В этом году в турнире не примет участия команда «Фима».
В чемпионате Армении по баскетболу среди женщин примут участие 5 команд. Здесь по сравнению с прошлым годом произошло только одно изменение: покинула чемпионат команда «Арарат», но компенсировала количественную потерю вторая команда Гюмри с одноименным названием.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации баскетбола Армении, чемпионаты возьмут старт в апреле, но конкретные сроки пока не уточнены.