27 Փետրվար 2009 - 09:42 AMT
Իսպանացի ֆուտբոլիստներ, հայտնի Մադրիդի «Ռեալի» դպրոցի շրջանավարտներ, կիսապաշտպաններ Ուլիսես Մոնտենեգրո Կանոն եւ Պեդրո Հեսուս Լոպես Պերես դը Տուդելան, երկու ամիս փորձաշրջան անցնելով «Միկա» ակումբում, պայմանագիր են կնքել ակումբի հետ: Այդպիսով, առաջին անգամ Հայաստանի առաջնությանը լեգեոներներ կմասնակցեն Իսպանիայից: Այդ մասին հաղորդում Աշտարակի ակումբի մամլո ծառայությունը:
Ուլիսես Մոնտենեգրո Կանոն ծնվել է 1983թ. մայիսի 5-ին Հիրոն նահանգի Օլոտ քաղաքում: Իր ֆուտբոլային գործունեության ընթացքում Կանոն հանդես է եկել Մադրիդի «Ռեալի« երրորդ կազմում, խաղացել է իսպանական «Լինարես», «Սամորա», «Սանգոներա», «Նոհա», «Ալմանս» եւ շվեյցարական «Գրասսհոպերս» թիմերում:
Պեդրո Հեսուս Լոպես Պերես դը Տուդելան ծնվել է 1983թ. օգոստոսի 25-ին Մուրսիա նահանգի Կարտահենա քաղաքում: Իր ֆուտբոլային գործունեության ընթացքում հանդես է եկել «Մադրիդի «Ռեալի» երրորդ կազմում, իսպանական «Կարտահենա» եւ իտալական «Արեցցո» ու «Ջենոու» ակումբներում:

Испанские футболисты, выпускники школы знаменитого мадридского «Реала», полузащитники Улисес Монтенегро Кано и Педро Хесус Лопес Перес де Тудела, два месяца находившиеся на просмотре в футбольном клубе «Мика», подписали с ним контракт. Таким образом, впервые в чемпионате Армении будут выступать легионеры из Испании. Об этом сообщает пресс-служба аштаракского клуба.
Улисес Монтенегро Кано родился 5 мая 1983 года в городе Олот провинции Гирона.
На протяжении своей футбольной карьеры Кано выступал за третью команду мадридского «Реала», испанские «Линарес», «Самора», «Сангонера», «Ноха», «Альманса», и швейцарский «Грассхоперс»
Педро Хесус Лопес Перес де Тудела родился 25 августа 1983 года в городе Картахена провинции Мурсия. На протяжении своей футбольной карьеры Педро выступал за третью команду мадридского “Реала”, испанскую “Картахену” и за итальянские клубы “Ареццо”и “Дженоу”.