28 Փետրվար 2009 - 11:11 AMT
Ավարտվել են «Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլա Բերդիմուհամմեդովի գավաթի» միջազգային առաջնության կիսաեզրափակչի 15 հանդիպումները, որոնցից մեկում հայկական «Գանձասարը» հանդիպել է «Սկոնտո» ՖԱ (Լատվիա) հետ: Հանդիպումն ավարտվել է 1:1 հաշվով, որից հետո հետհանդիպումային պենալտիների արդյունքում «Սկոնտոն» հաղթանակ է տարել 3:2 հաշվով: Մեկ այլ կիսաեզրափակչում Թուրքմենստանի փոխչեմպիոն ՄՏՏՈՒ թիմը հաղթանակ է տարել երկրի չեմպիոն «Աշխաբադ» ՖԱ-ի հանդեպ:
Այսօր մայրաքաղաքի «Օլիմպիական» մարզադաշտում «Գանձասար» ՖԱ 3-րդ տեղը կխաղարկի «Աշխաբադ» ՖԱ հետ: Նշենք, որ այդ թիմերը 15-րդ «Թուրքմենբաշիի գավաթի» շրջանակներում կհանդիպեն երկրորդ անգամ (առաջին անգամ նրանք հանդիպել են խմբային փուլի շրջանակներում): Եզրափակչում գավաթը կխաղարկեն «Սկոնտոն» եւ «ՄՏՏՈՒ»-ն:
«Թուրքմենստանի նախագահի գավաթի» XV միջազգային ֆուտբոլային առաջնության հաղթողը 20 000 ԱՄՆ դոլարի չափով մրցանակ կստանա, երկրորդը տեղը զբաղեցրած թիմը` 10 000 ԱՄՆ դոլար, իսկ երրորդ պատվավոր տեղի համար նշանակված է 5 000 ԱՄՆ դոլարի մրցանակ:

28 Февраль 2009 - 11:11 AMT
Завершились полуфинальные матчи 15-го международного турнира «Кубок президента Туркменистана» Гурбангулы Бердымухаммедова, в одном из которых армянский ФК «Гандзасар» встретился с ФК «Сконто» (Латвия). Матч завершился со счетом 1:1, после чего в серии послематчевых пенальти со счетом 3 : 2 победу одержала команда “Сконто”. В другом полуфинальном поединке вице-чемпион Туркмении команда МТТУ одержала победу над чемпионом страны ФК «Ашхабад».
Сегодня на столичном стадионе «Олимпийский» «Гандзасар» в матче за 3-е место встретится с ФК «Ашхабад». Отметим, что эти команды в рамках 15-го «Кубка Туркменбаши» встретятся во второй раз (в первый раз команды встречались в рамках группового этапа). Кубок в финале разыграют «Сконто» и «МТТУ».
Победитель XV международного футбольного турнира на “Кубок Президента Туркменистана” получит приз в размере 20.000 долларов США, команда, занявшая второе место – 10.000 долларов США, а почетное третье место – 5.000 долларов США.