2 Մարտ 2009 - 06:54 AMT
Հայկական «Գանձասար» ֆուտբոլային ակումբը «Թուրքմենստանի նախագահի գավաթի» մրցաշարի շրջանակներում 1:2 հաշվով տանուլ տվեց Թուրքմենստանի չեմպիոն «Աշխաբադ» ՖԱ-ին: Նշենք, որ այդ թիմերը «Թուրքմենբաշիի գավաթի» 15-րդ մրցաշարի շրջանակներում հանդիպում էին երկրորդ անգամ (առաջին անգամ թիմերը խմբային փուլի շրջանակներում ոչ ոքի խաղացին` 1:1):
Եզրափակիչ մենամարտում Թուրքմենստանի փոխչեմպիոն Միջազգային թուրքմենա-թուրքական համալսարանի թիմը հաղթեց Լատվիայի «Սկոնտո» ՖԱ-ին 1:0 հաշվով եւ դարձավ գավաթակիր:
Նշենք, որ մրցաշարի մրցանակային հիմնադրամը կազմում էր 35 000 դոլար, որից 1 տեղի համար սահմանված էր 20 000 ԱՄՆ դոլար, 2-րդ տեղի համար` 10 000 դոլար եւ 3-րդ տեղի համար` 5000 դոլար:

Армянский ФК Гандзасар в матче за третье место в рамках турнира «Кубок президента Туркменистана» со счетом 1:2 проиграл чемпиону Туркмении ФК «Ашхабад». Отметим, что эти команды в рамках 15-го «Кубка Туркменбаши» встречались во второй раз (в первый раз команды в рамках группового этапа сыграли вничью – 1:1).
В финальном поединке вице-чемпион Туркмении команда Международного туркмено-турецкого университета обыграла латвийский ФК «Сконто» со счетом 1:0 и стала обладателем почетного трофея.
Отметим, что призовой фонд турнира составлял 35000 долларов, из которых за 1место – 20.000 долларов США, за 2 место – 10.000 долларов США, и за третье место – 5.000 долларов США.