Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Նոր Տարվա և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ շնորհավորել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին, երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։
Վարչապետ Փաշինյանին Պուտինը շնորհավորել է դեկտեմբերի 29-ին։
«Անցնող տարին ամենևին էլ դյուրին չէր, և ցանկանում եմ հուսալ, որ նրա բերած փորձությունները կմնան անցյալում։ Կարևոր է, որ մենք լիովին համոզվեցինք մեր երկրների միջև բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունների նշանակալի լինելու մեջ»,-գրել է Պուտինը Փաշինյանին։
Երկորրդ նախագահի գրասենյակից դեկտեմբերի 30-ին հայտնել էին, որ ՌԴ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քոչայանին։
«Ջերմորեն շնորհավորելով Հայաստանի երկրորդ նախագահին՝ Պուտինը Քոչարյանին և իր ընտանիքին քաջառողջություն ու խաղաղություն է մաղթել»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից նշել են, որ գալիք տոների առթիվ երրորդ նախագահին շնորհավորանք է հղել նաև ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, փոխանցում է Aysor.am-ը:

Президент России Владимир Путин поздравил с Рождеством и Новым годом премьер-министра Армении Никола Пашиняна, а также действующего президента и экс-президентов республики Армена Саркисяна, Сержа Саргсяна и Роберта Кочаряна. Об этом сообщает пресс-служба Кремля.
В послании Саркисяну и Пашиняну Путин выразил надежду, что трудности и тяготы, которые принес уходящий год, останутся в прошлом. «Важно, что мы в полной мере убедились в значимости дружественных, союзнических отношений между нашими странами», – подчеркнул Владимир Путин.
Глава РФ отметил, что дальнейшее развитие многоплановых российско-армянских связей отвечает коренным интересам двух народов.
От имени президента РФ Саркисяну был вручен цикл коллекционных марок, посвященных герою Советского Союза Геворгу Варданяну.
Как сообщили в офисе Кочаряна, тепло поздравив второго президента Армении, Путин пожелал Кочаряну и его семье крепкого здоровья и мира.