2 Մարտ 2009 - 13:08 AMT
Հայ գեղասահորդ Սարգիս Հայրապետյանը 31-րդ տեղն է զբաղեցրել գեղասահքի պատանեկան աշխարհի առաջնությանը, որն անցկացվում էր փետրվարի 23 – մարտի 1 Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Հայաստանի Գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը:
«Սարգիս Հայրապետյանը 31-րդ տեղն է զբաղեցրել 42 մասնակիցներից: Անկեղծ ասած` մենք 30-րդ տեղը նկատի ունեինք, բայց մեր սպասումներն այնքան էլ չարդարացան: Մեզ համար այդ արդյունքը դեռեւս ընդունելի է, քանի որ հիմա մենք չենք կարող ավելիին հասնել: Ինչպես դուք գիտեք, Սարգիսը եւ Արմինե Ստամբուլցյանը Հայաստանում պայմանների բացակայության պատճառով աշխարհի առաջնությանը պատրաստվում էին Մոսկվայում: Բայց մարզումների այդպիսի քոչվորական բնույթը չի կարող բավարար արդյունքի բերել: Դեռեւս բավարարվում ենք դրանով: Ինչ վերաբերում է Արմինե Ստամբուլցյանին, ապա նա այս անգամ անհաջող ելույթ ունեցավ»,- նշել է Սամվել Խաչատրյանը:
Նշենք, որ պատանեկան ԱԱ Հայաստանը ներկայացնում էին մենակատար գեղասահորդներ Սարգիս Հայրապետյանն (1992թ.) ու Արմինե Ստամբուլցյանը (1991թ.):

2 Март 2009 - 13:08 AMT
Армянский фигурист Саркис Айрапетян занял 31 место на юношеском чемпионате мира по фигурному катанию, который проходил с 23-го февраля по 1-ое марта в столице Болгарии Софии. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил президент Федерации фигурного катания Армении Самвел Хачатрян.
«Саркис Айрапетян занял 31 место из 42 участников. Честно говоря, мы рассчитывали на 30 место, но наши ожидания немного не оправдались. Для нас этот результат пока приемлемый, так как сейчас мы не можем рассчитывать на большее. Как вы знаете, Саркис и Армине Стамбулцян из-за отсутствия условий в Армении готовились к чемпионату мира в Москве. Но такой кочевой образ тренировок не может принести удовлетворительный результат. Пока довольствуемся этим. Что касается Армине Стамболцяна, то она в этот раз выступила неудачно» – отметил Самвел Хачатрян
Отметим, что Армению на юношеском ЧЕ представляли два фигуриста-одиночника: Саркис Айрапетян (1992г.) и Армине Стамбулцян (1991г.).