Հունվարի 22-ի որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 5 զինծառայողի մարմին Վարանդայի (Ֆիզուլի) ուղղությունից, PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում հայտնեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
Զինծառայողների ինքնությունը պարզելու համար նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Որոնողական աշխատանքներն իրականացվել էին Վարանդայի, Բերձորից հարավ՝ Իշխանաձոր-Այգեհովիտ և Որոտանի ուղղություններով։
Հունվարի 23-ին որոնողական աշխատանքեր իրականացվելու են Մատաղիսի, Վարանդայի (Ֆիզուլի), Քաշաթաղի շրջանի ուղղություններով:
44-օրյա պատերազմի ավարտից մինչ օրս կատարված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1256 աճյուն:

В результате поисковых работ 22 января в местах боевых действий в направлении Варанды (Физули) в Карабахе обнаружены останки 5 военнослужащих. Об этом сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Унан Тадевосян, пишет Hetq.am.
Поисковые работы были проведены по направлениям Физули, к югу от Бердзора, в Ишханадзоре и в Айгеховите, а также по направлению Воротан-Давтомас.
23 января поиски продолжатся по направлениям Матагиса, Варанды и Кашатагского района.
В общей сложности с 13 ноября в результате поисковых работ обнаружены останки 1256 погибших военнослужащих и гражданских лиц.