3 Մարտ 2009 - 17:56 AMT
Օրերս Երեւանում մեկնարկել է հնգօրյա ՀՖՖ մրցավարների ուսումնամարզական հավաքը: ՀՖՖ մրցավարների խորհրդի նախագահ Լեւոն Հասրաթյանն արտահայտվեց մրցավարության արդյունավետության բարձրացման, բարձր որակավորման ձեռքբերման օգտին` առանձնացնելով սերնդափոխության անհրաժեշտության հարցը: Այդ մասին է հաղորդում է ՀՖՖ մամլո ծառայությունը:
Հավաքին մասնակցում են 35 մրցավարներ ու 12 տեսուչներ, որոնք սպասարկում են բարձրագույն ու առաջին լիգայի խաղերը: Պարապմունքները կվարի մրցավարական ու տեսչական բաժնի պետ Արարատ Ճաղարյանը:
Դասընթացները նվիրված են ժամանակակից մրցավարության, այդ թվում մրցավարների պատասխանատվության բարձրացման ու մրցավարների հետ փոխգործակցության բարձրացմանը, մրցավարական բրիգադների փոխհարաբերություններին տեսուչների հետ, դաշտում բարոյահոգեբանական հավասակշռության պահպանմանը եւ նմանատիպ այլ հարցերին:

3 Март 2009 - 17:56 AMT
На днях в Ереване стартовал пятидневный учебно-тренировочный сбор для судей ФФА. Президент судейского совета ФФА Левон Асратян выразил необходимость повышения эффективности судейства, приобретения высокой квалификации, также особо подчеркнул вопрос о необходимости смены поколения. Об этом передает пресс-служба ФФА.
В сборе принимают участие 35 судей и 12 инспекторов, обслуживающие матчи Высшей и Первой лиг. Руководить занятиями будет начальник судейского и инспекторского отдела Арарат Чахарян.
Занятия посвящены вопросам современного судейства, в том числе повышению ответственности помощников судей и взаимодействию с судьями, взаимоотношений судейских бригад с инспекторами, проявлению морально-психологического равновесия на поле и другим вопросам.