28 Հունվար 2021 - 11:03 AMT
Aeroflot-ը մարտի 28-ից մինչև ապրիլի 30-ը չեղարկել է թռիչքները Մոսկվայից դեպի մի շարք քաղաքներ, այդ թվում՝ Երևան, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին:
Որոշումն ընդունվել է կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված սահմանափակումների երկարաձգման պատճառով:
Չեղարկված թռիչնքերի ցանկում մի քանի տասնյակ քաղաքներ կան:
Փետրվարի 1-ից մարտի 1-ը ներառյալ ԵԱՏՄ անդամ պետությունների քաղաքացիները Հայաստանից և Բելառուսից կարող են առանց խոչընդոտների օդային ճանապարհով հատել ՌԴ սահմանը՝ «Ճամփորդում եմ առանց Covid-19»-ի բջջային հավելվածի միջոցով կորոնավիրուսի թեստի բացասական արդյունքը ներկայացնելու դեպքում:

«Аэрофлот» в марте-апреле снова отменяет ряд регулярных международных рейсов из РФ, в том числе в Ереван, из-за продолжения действия ограничений в связи с пандемией коронавируса.
Рейсы в Ереван отменяются с 28 марта по 30 апреля, сообщает авиакомпания.
Россия с 1 февраля открывает возможность въезда в страну для граждан Армении. Соответствующее изменение внесено в постановление правительства РФ от 16 марта 2020 года.
Граждане Армении смогут въезжать на территорию России через аэропорты при наличии отрицательных тестов на коронавирус, отображаемых в мобильном приложении «Путешествую без Covid-19». Разрешение на въезд дано на месяц, до 1 марта.