Երեւանում մեկնարկել է Հայաստանում բռնցքամարտի երիտասարդական առաջնությունը: Հայաստանի բոլոր մարզերից 138 երիտասարդ բռնցքամարտիկ կպայքարեն չեմպիոնի կոչման համար 13 քաշային կարգերում:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը, մարտի 8-ին, երկրի առաջնության ավարտին, գրանցված արդյունքների հիման վրա կկազմավորվի երկրի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը` աշխարհի երիտասարդական առաջնությանը մասնակցելու համար, որը տեղի կունենա սույն թվականի մայիսի 23-30-ը:
Հայաստանի բռնցքամարտի նորակազմ երիտասարդական հավաքականը մարտի կեսերին Աբովյան քաղաքում ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի, իսկ ամսվա վերջին կմեկնի Ռուսաստան, որտեղ կմասնակցի միջազգային մրցաշարին:

4 Март 2009 - 11:37 AMT
В Ереване стартовал юношеский чемпионат Армении по боксу. 138 юных боксеров из всех областей Армении поборются за звание чемпиона Армении в 13 весовых категориях.
Как сообщает пресс-служба Федерации бокса Армении, 8 марта, по завершении первенства страны, на основании зафиксированных результатов будет составлена юношеская сборная страны по боксу для участия в чемпионате мира среди юношей, которая пройдет в Ереване с 23 по 30 мая нынешнего года.
Новосформированная юношеская сборная Армении по боксу в середине марта проведет учебно-тренировочный сбор в городе Абовян, а в конце месяца отбудет в Россию, где примет участие в международном турнире.