6 Փետրվար 2021 - 08:33 AMT
Փետրվարի 5-ին Արցախում կատարվել է 46 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ ստացիոնար բուժում է ստանում 28 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերն ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում, ընդհանուր առմամբ, 2021-ին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2170 քաղաքացու հետազոտություն, որից 481-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի առողջապահության նախարարությունը հորդորում է պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող՝ ԱՀ առողջապահության նախարարության կողմից առաջարկվող միջոցները:

В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) за сутки подтверждено 2 новых случая коронавируса. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
В Арцахе 5 февраля проведено 46 тестов, 2 из которых оказались с положительным результатом. Инфицированные – контактные лица ранее подтвержденных очагов.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 28 пациентов, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В общей сложности, в Арцахе в 2021 году проведено обследование 2170 человек, у 481 из них ответ теста на коронавирус оказался положительным.