4 Մարտ 2009 - 17:08 AMT
Այսօր հայ լեռնադահուկորդները մեկնել են Լիբանան, որտեղ մարտի 6-10-ը միջազգային վարկանշային մրցումներ կանցկացվեն: Այդ մրցարշավում Հայաստանը կներկայացնի երեք լեռնադահուկորդ` Աբրահամ Սարկախյանը, Արսեն Ներսիսյանը եւ Յուրա Մանուկյանը: Ինչպես PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին հաղորդեցին Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունից, Լիբանանից վերադառնալուց հետո հայ դահուկորդները կնախապատրաստվեն հաջորդ միջազգային վարկանշային մրցմանը, որը տեղի կունենա թուրքական «Փալանդոկեն»(Էրզրումից 6 կմ հեռավորության վրա) լեռնադահուկային հանգստավայրում մարտի 13-18-ը:
Նշենք, որ վերոհիշյալ մարզիկները փետրվարին մասնակցել են Վալ-դ’Իզերայում (Ֆրանսիա) կայացած աշխարհի լեռնադահուկային առաջնությանը, որտեղ հայ լեռնադահուկորդներից լավագույն արդյունք էր ցույց տվել Աբրահամ Սարկախյանը` «Հսկա-Սլալոմ» մարզաձեւում 105 մասնակցից զբաղեցնելով 46-րդ տեղը: Յուրի Մանուկյանն այդ նույն մարզաձեւում զբաղեցրել է 53-րդ տեղը:

4 Март 2009 - 17:08 AMT
Сегодня армянские горнолыжники отбыли в Ливан, где с 6 по 10 марта пройдут международных рейтинговые соревнования. Армению на этом турнире будут представлять три горнолыжника: Абрахам Саркахян, Арсен Нерсисян и Юра Манукян. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации лыжного спорта Армении, по возвращении из Ливана армянские горнолыжники будут готовиться к следующему международному рейтинговому соревнованию, которое пройдет в турецком горнолыжном курорте «Паландокен» (в 6 км от Эрзрума) с 13 по 18 марта.
Отметим, что вышеуказанные спортсмены в феврале принимали участие в чемпионате мира по горным лыжам в Валь-д’Изера (Франция), где лучший результат среди армянских горнолыжников показал Абрахам Саркахян, занявший 46 место из 105 участников в дисциплине «Гигант-Слалом». Юрий Манукян в той же дисциплине занял 53 место. –дн-