5 Մարտ 2009 - 11:02 AMT
Այսօր Երեւանում մեկնարկել է Վազգեն Սարգսյանի 50-ամյակին նվիրված պատանիների ծանրամարտի մրցաշարը: Մրցաշարին, որն անցնում է Երեւանի Օլիմպիական ռեզերվի պետական մարզական քոլեջում, մասնակցում են պատանի ծանրամարտիկներ Հայաստանի բոլոր մարզերից: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանի Ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Փաշիկ Ալավերդյանը:
«Մրցաշարը կազմակերպվել է Ծանրամարտի ֆեդերացիայի եւ Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախաձեռնությամբ: Մրցումներին մասնակցում են շուրջ 130 պատանի ծանրամարտիկներ 8 քաշային կարգերում, իսկ գլխավոր մրցավար է նշանակված միջազգային կարգի մրցավար Արսեն Գալոյանը: Մրացաշարը նվիրված է Վազգեն Սարգսյանի 50-ամյակին, եւ պատահական չէ, որ մենք որոշեցինք մրցաշարի բացումն այսօր` նրա ծննդյան օրն անցկացնել»,-ասել է Ալավերդյանը: Մրցաշարի փակումը տեղի կունենա մարտի 8-ին:

Сегодня в Ереване стартовал юношеский турнир по тяжелой атлетике, посвященный 50-летию экс-премьера Армении Вазгена Саркисяна. В турнире, проходящем в Государственном спортивном колледже олимпийского резерва в Ереване, принимают участие юные тяжелоатлеты со всех областей Армении. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил генеральный секретарь Федерации тяжелой атлетики Армении Пашик Алавердян.
«Турнир организован по инициативе Федерации тяжелой атлетики и Национального олимпийского комитета Армении. В нем принимают участие около 130 юных тяжелоатлетов в 8 весовых категориях, а главным судьей назначен судья международного класса Арсен Галоян. Турнир посвящен 50-летию Вазгена Саркисяна, и не случайно мы решили открытие турнира организовать сегодня – в день его рождения», – отметил Алавердян.