Այսօր Իրանի Թեկվանդոյի ազգային բարձարգույն լիգայի շրջանակներում հայ մարզիկ Արման Երեմյանը հաղթեց աշխարհի չեմպիոն Բիբակին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանի թեկվանդոյի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Վարդան Ղահրամանյանը:
«Արմանն այս տարի հանդես է եկել Իրանի թեկվանդոյի ազգային բարձրագույն լիգայի առաջնությանը ֆեդերացիաների միջեւ պայմանավորվածության համաձայն: Մենք որոշեցինք, որ դա ճիշտ է, քանի որ այժմ թեկվանդոն Իրանում շատ բարձր մակարդակի վրա է, իսկ դա թույլ կտա մեր մարզիկին լավ մարզավիճակում մնալ: Արմանն այժմ հանդես է գալիս «Ջավանե» ակումբում, որի կազմում անցյալ տարի երեք հաղթական մենամարտ է անցկացրել: Իսկ «Ջավանեի» մարզիչը Հայաստանի հավաքականի ավագ մարզիչ Ռահիմ Սամեհին է,-ասել է Ղահրամանյանը,-այսօր Արմանը կրկին հաղթանակ է տոնել, այս անգամ աշխարհի չեմպիոն իրանցի Բիբակի հանդեպ: Երեմյանը Եվրոպայի առաջին հայ չեմպիոնն է: Նա նվաճեց այս տիտղոսը դեռեւս անցյալ տարի: Շնորհիվ նրա նման մարզիկների Հայաստանը եվրոպակամ վարկանիշով հասավ 3 տեղի»,-հավելել է նա:
Նշենք, որ Արման Երեմյանը Հայաստանի հավաքականի կազմում կմասնակցի Աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի կունենա Դանիայի մայրաքաղաք Կոպենհագենում:

Армянский таэквандоист Арман Еремян сегодня в рамках Национальной Высшей лиги Таэквандо Ирана одержал победу над чемпионом мира Бибаком. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил исполнительный директор Федерации таэквандо Армении Вардан Каграманян.
«Арман в этом году выступал в национальной Высшей лиге Ирана по таэквандо по договоренности наших федераций. Мы решили, что это правильно, так как сейчас таэквандо в Иране находится на очень высоком уровне, а это позволит нашему спортсмену оставаться в хорошей форме. Арман сейчас выступает в клубе «Джаване», в составе которого в прошлом году провел три победных поединка. А тренером «Джаване» является старший тренер сборной Армении Рахим Самехи, – сказал Каграманян, – сегодня Арман вновь одержал победу, в этот раз над чемпионом мира иранцем Бибаком. Еремян является первым армянским чемпионом Европы. Он завоевал этот титул в прошлом году. Благодаря таким спортсменам как он, Армения в европейском рейтинге поднялась на 3 место», – добавил он.
Отметим, что Арман Еремян вместе со сборной Армении примет участие в ЧМ, который пройдет в столице Дании Копенгагене в октябре.