Մարտի 10-ին Արցախի Մարտունու շրջանի հարավ-արևելյան թևում և Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում փրկարարները հայտնաբերել և տարհանել են ևս 6 աճյուն։
3 աճյուն հանվել է Վարանդայի շրջանի դիրքային հատվածներից, մյուս 3-ը՝ Մարտունու «Ուլյանասար» կոչվող տեղամասից, տեղեկացնում է ՆԳ նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
Նախնական տվյալներով բոլորը զինծառայողներ են: Վերջիններիս ինքնությունը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո: Որոնումները կշարունակվեն մարտի 11-ին: Ուղղությունների մասին կտեղեկացվի առավոտյան:

В ходе поисковых на боевых позициях в юго-восточной части Мартунинского района и в Варанде (Физули), перешедших под контроль Азербайджана, 10 марта обнаружены останки 6 погибших. Об этом сообщает пресс-служба Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Отмечается, что по предварительным данным, все шестеро – военнослужащие. Останки будут идентифицированы в результате судебно-медицинской экспертизы.
Всего после прекращения военных действий в ходе поисковых работ обнаружено 1496 станков погибших, 15 из которых по предварительным данным – гражданские лица.