Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում ապրիլի 7-ին իրականացված որոնումները դարձյալ ապարդյուն են ավարտվել: Սակայն ադրբեջանական կողմը կեսօրին Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում հայկական կողմին է փոխանցել ևս մեկ աճյուն:
Նախնական տվյալներով՝ վերջինս ռազմագործողությունների մասնակիցներից է (ՊԲ զինծառայող, կամավորական, կամ պահեստազորային): Նրա ինքնությունը պարզելու համար կնշանակվի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Որոնումները կշարունակվեն ապրիլի 8-ին՝ Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում:
Զինադադարից հետո Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներից հայտնաբերվել կամ փոխանցվել է ընդհանուր 1530 աճյուն, նախնական տվյալներով՝ 27-ը քաղաքացիական անձինք են:

7 Апрель 2021 - 15:04 AMT
Азербайджанская сторона 7 апреля передала армянской стороне останки погибшего в районе Варанды (Физули) Нагорного Карабаха. Об этом сообщает пресс-служба Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха.
По предварительным данным, это останки участника военных действий (военнослужащий Армии обороны, доброволец или резервист). Для установления его личности будет назначена судебно-медицинская экспертиза.
Сообщается, что поисковые работы в Джракане (Джабраил) 7 апреля вновь завершились безрезультатно. Поиски продолжатся 8 апреля в районе Варанды.