Ազգությամբ հայ արգենտինացի թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանն ու Խուան-Մարտին Դել Պոտրոն Արգենտինայի հավաքական են հետ կանչվել Դեւիսի Գավաթի քառորդ եզրափակչում Չեխիայի հետ հանդիպմանը մասնակցելու համար: Արգենտինայի թիմի կապիտան Մոդեստո Վասկեսի խոսքով, Նալբանդյանն ու Դել Պոտրոն Արգենտինայի հավաքականի ամենաարժեքավոր թենիսիստներն են:
«Նալբանդյանն ու Դել Պոտրոն ասել են, որ հանդես կգան հավաքականի կազմում, եթե քառորդ եզրափակիչ անցնեն եւ, իհարկե, հաստատեցին իրենց խոսքերը: Մոտ ժամականերում մենք որոշում կընդունենք, թե ով կմտնի Չեխիայի հավաքականի հետ հանդիպման թիմի կազմի մեջ»,- Վասկեսին մեջբերում է Reuters-ը:
Նշենք, որ Նալբանդյանն ու Դել Պոտրոն բաց էին թողել 1/8 եզրափակչի հանդիպումը Նիդեռլանդների թիմի հետ, որն ավարտվել էր լատինամերիկացիների համոզիչ հաղթանակով` 5:0 հաշվով: Նալբանդյանը չկարողացավ խաղալ վիրուսային ինֆեկցիայի պատճառով, իսկ Դել Պոտրոն խնդրեց ազատել իրեն հանդիպմանը մասնակցելուց:

10 Март 2009 - 17:10 AMT
Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян и Хуан-Мартин Дель Потро вызваны обратно в сборную Аргентины для участия в четвертьфинальном матче Кубка Дэвиса против команды Чехии. По словам капитана Аргентинской команды Модесто Васкеса Налбандян и Дель Потро являются самыми ценными теннисистами сборной Аргентины.
«Дель Потро и Налбандян сказали, что будут выступать за сборную, если пройдут в четвертьфинал и, конечно же, они подтвердили свои слова. В ближайшее время мы примем решение, кто войдет в состав команды на игру со сборной Чехии», – цитирует Васкеса Reuters.
Отметим, что Налбандян и Дель Потро пропустили встречу 1/8 финала с командой Нидерландов, завершившуюся убедительной победой латиноамериканцев со счетом 5:0. Налбандян не смог сыграть из-за вирусной инфекции, а Дель Потро попросил освободить его от участия в матче.