16 Ապրիլ 2021 - 09:09 AMT
Պատերազմի ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների, կամավորների, ինչպես նաև քաղաքացիական անձանց աճյունների որոնումներն ապրիլի 16-ին շարունակվում են Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Որոտանի (Կուբաթլու) ուղղությամբ:
Ապրիլի 15-ին Ջրականի շրջանում որոնումներն արդյունք չեն տվել: Կեսօրին տեղի ունեցած ականապայթյունային պատահարից հետո աշխատանքները նույն պահին դադարեցվել են:
Պայթյունից վիրավորում ստացած փրկարարի առողջական վիճակը կայուն է: Նա գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, օրվա երկրորդ կեսին կտեղափոխվի հիվանդասենյակ:
Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող Ջրականի շրջանում (Քենդ Հորադիզ տեղամաս) տեղի ունեցած որոնումների ընթացքում ապրիլի 15-ի կեսօրին ականապայթյունային վիրավորում է ստացել ԱԻ պետական ծառայության փրկարար ուժերի վարչության արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման օպերատիվ խմբի հրամանատար Տ.Հ.-ն (ծնված 1975թ.):
Պատահարի հետևանքով Տ.Հ.-ն ստացել է աջ ոտնաթաթի վիրավորում: Տեղում նրան առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել ադրբեջանցի զինվորականները, այնուհետև որոնողական աշխատանքներ իրականացնող խումբը վերջինիս տեղափոխել է Ստեփանակերտ:

16 Апрель 2021 - 09:23 AMT
В Нагорном Карабахе продолжаются поиски тел армянских военнослужащих, добровольцев, а также мирных жителей, погибших во время войны осенью 2020 года. Об этом сообщает пресс-служба Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Поисковые работы 16 апреля будут проводиться одним спасательным отрядом в районе Воротан (Кубатлу), который находится под контролем Азербайджана.
15 апреля поисковые работы в районе Джракан не дали результатов. Работы были приостановлены из-за случая взрыва мины во второй половине дня.
Сообщается, что состояние здоровья спасателя, пострадавшего в результате взрыва мины, стабильное. Он находится в реанимации, во второй половине дня его переведут в палату.
С начала поисковых работ в Нагорном Карабахе были обнаружены тела 1542 погибших военнослужащих и гражданских лиц.