Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դեսպանության նախաձեռնությամբ Զայեդ բն Սուլթան ալ-Նահյան բարեգործական կազմակերպությունը Ռամադան ամսվա շրջանակներում սնունդով արկղեր է տրամադրել Արմավիրի մարզի մոտ 80 կարիքավոր ընտանիքներին։
Բարեգործական ծրագրի շրջանակում Էմիրաթական կարմիր մահիկ և Զայեդ բն Սուլթան ալ-Նահյան բարեգործական և մարդասիրական կազմակերպությունները ՀՀ տարբեր մարզերԻ կարիքավոր ընտանիքների ընդհանուր առմամբ ավելի քան 12 տոննա սնունդ կտրամադրեն, տեղեկացնում է ՀՀ-ում ԱՄԷ դեսպանությունը։ ԱՄԷ-ն ամբողջ աշխարհում, այդ թվում նաև Հայաստանում, իրականացնում է մարդասիրական օժանդակության իր հանձնառությունը:
Այս մոտեցումն ԱՄԷ հիմնադիր Շեյխ Զայեդ բն Սուլթան ալ-Նահյանի որդեգրած արտաքին քաղաքականության ժառանգությունն է՝ արտացոլված նաև ԱՄԷ-ի 2021թ․ տեսլականի մեջ և նպատակ է հետապնդում ամրապնդել երկրի դերը միջազգային հարթակներում։
ԱՄԷ ղեկավարությունը մշտապես ընդգծում է օգնության ձեռք մեկնելու անհրաժեշտությունը բոլոր ժողովուրդներին, ովքեր հայտնվել են դժվարին իրավիճակում՝ առանց հաշվի առնելու քաղաքական ուղղվածությունը, աշխարհագրական դիրքը, ազգային, ռասսայական կամ կրոնական պատկանելությունը։

По инициативе посольства Объединенных Арабских Эмиратов в Армении Благотворительная и гуманитарная организация имени Зайеда бин Султана аль-Нахайяна предоставила ящики с продуктами питания около 80 нуждающимся семьям в Армавирской области РА. Об этом сообщает посольство ОАЭ в Армении.
Отмечается, что в рамках благотворительной программы Красный полумесяц ОАЭ и благотворительная и гуманитарная организация Zayed Bin Sultan Al-Nahyan Charitable предоставят многим нуждающимся семьям, проживающим в разных регионах Армении, в общей сложности более 12 тонн продуктов питания.
Сообщается, что ОАЭ продолжают выполнять свои обязательства по оказанию гуманитарной помощи во всем мире, в том числе в Армении. Эта инициатива отражает неизменную приверженность ОАЭ братским и дружественным странам, подчеркивая важность гуманитарной работы, которая является основополагающим принципом политики Эмиратов.