20 Ապրիլ 2021 - 13:22 AMT
Հադրութի շրջանում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում Արցախի փրկարարները «Թութակներ» տեղամասից դեպի աջ՝ Դիզափայտ տանող ճանապարհի 5-րդ կմ-ին, հայտնաբերել և տարհանել են ևս 2 հայ զինծառայողի աճյուն: Վերջիններիս ինքնությունը պարզելու նպատակով կկատարվի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ադրբեջանի հսկողությանն անցած Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում ապրիլի 19-ին իրականացված որոնումների ընթացքում, Արցախի փրկարարները հայտնաբերել և տարհանել էին ևս մեկ հայ զինծառայողի աճյուն:
Այսպիսով, զինադադարից հետո հայտնաբերված կամ Ադրբեջանի կողմից հայկական կողմին փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը դարձավ 1546:

20 Апрель 2021 - 14:32 AMT
В результате поисковых операций в Гадрутском районе Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) обнаружены останки еще двух армянских военнослужащих, принимавших участие в войне в Карабахе осенью 2020 года. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха.
Арцахские спасатели обнаружили и вынесли тела на 5-м км дороги, ведущей в Дизапайт, справа от участка «Попугаи».
Для установления личности погибших будет проведена судебно-медицинская экспертиза.
Таким образом, общее количество тел, найденных после прекращения в Карбахе огня или переданных Азербайджаном армянской стороне, достигло 1546.