26 Ապրիլ 2021 - 08:49 AMT
Ապրիլի 24-ին Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձորի ենթաշրջանում իրականացված որոնողական աշխատանքներն արդյունք չեն տվել:
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնումներն Արցախի փրկարարները նախատեսում են շարունակել ապրիլի 27-ին: Ուղղության մասին կտեղեկացվի նախապես:
Զինադադարից հետո Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող բնակավայրերում իրականացված որոնումների ընթացքում հայտնաբերված, ինչպես նաև ադրբեջանական կողմից փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը 1551 է, որից 27-ը նախնական տվյալներով՝ քաղաքացիական անձինք են:

26 Апрель 2021 - 08:55 AMT
Поисковые операции, проведенные 24 апреля в Ишханадзорском подрайоне Кашатагского района Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), перешедшего под контроль Азербайджана, не дали никаких результатов. Об этом сообщает пресс-служба Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха.
Спасатели Арцаха планируют продолжить поиск тел погибших в ходе боевых действий военнослужащих 27 апреля.
Общее количество тел, обнаруженных после прекращения огня в ходе поисковых работ на территориях, находящихся не под контролем Арцаха, а также переданных азербайджанской стороной, составляет 1551 человек, из которых 27, по предварительным данным, являются гражданскими лицами.