12 Մարտ 2009 - 15:12 AMT
Ազգությամբ հայ գերմանական բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի եւ ամերիկացի Լահուան Սայմոնի մենամարտի կապակցությամբ IBF վարկածով աշխարհի չեմպիոնի մարզիչ Ուլի Վեգները հայտնել է, որ իր աստղային սանին խնդրել է չթերագնահատել հակառակորդին:
«Բոլորն Աբրահամին ֆավորիտ են համարում, բայց Սայմոնի հետ մենամարտը հեշտ չի լինելու: Ամեն ինչ կարող է բավական արագ վերջանալ, եթե Աբրահամը թերագնահատի իր հակառակորդին: Ես պետք է հավաստիանամ, որ Աբրահամը հոգեբանորեն եւ ֆիզիկապես պատրաստ է մենամարտին»,- Վեգներին մեջբերում է fightnews.com-ը:
Աբրահամի պրոմոուտեր Ուիլֆրիդ Զաուերֆելդն, իր հերթին, պատասխանելով միջին քաշային կարգում WBC եւ WBO տիտղոսներին տիրող ամերիկացի Քելլի Պավլիկի հետ Արթուր Աբրահամի մենամարտին առնչվող հարցին, նշել է, որ ներկա պահին Աբրահամի համար կարեւոր է Սայմոնի դեմ մենամարտը:
«Սկզբում Արթուրը պետք է հաղթի Սայմոնին: Ես գիտեմ, որ բոլորը սպասում են Աբրահամի եւ Պավլիկի հանդիպմանը` թե’ երկրպագուները, թե’ հեռուստաընկերությունները, եւ թե’, իհարկե, «Sauerland Event» պրոմոուտերական ընկերությունից յուրաքանչյուրը: Մենք նրանց առաջարկ ենք ուղարկել: Ժամանակն է, որպեսզի գործի Պավլիկի պրոմոուտերը Top Rank ընկերությունից»,- նշել է Զաուերֆելդը:

В связи с предстоящим боем немецкого боксера армянского происхождения Артура Абрахама против американца Лахуана Саймона тренер чемпиона мира по версии IBF Ули Вегнер заявил, что он попросил своего звездного подопечного не недооценить своего противника.
«Все считают Артура фаворитом, но предстоящий бой не будет легким. Все может закончиться довольно быстро, если Абрахам недооценит соперника. Я должен удостовериться, что Абрахам психологически и физически готов к бою», – приводит слова Вегнера fightnews.com.
Промоутер Абрахама Уильфрид Зауэрленд, в свою очередь, отвечая на вопрос касательно встречи Артура Абрахама с обладателем титулов WBC и WBO в среднем весе американцем Келли Павликом, отметил, что сейчас для Абрахама важен бой против Саймона.
«С начала Абрахам должен победить Саймона. Я знаю, что все ждут встречи Абрахама против Павлика – и фанаты, и телекомпании, и конечно каждый в промоутерской компании “Sauerland Event”. Но мы отправили им предложение. Настало время действовать промоутеру Павлика компании Top Rank», – отметил Зауэрленд.