Մայիսի 11-ի դրությամբ, Հայաստանում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբի կողմից դեպի ԱՀ ճանաչողական այցերի կազմակերպման և տեղափոխման շրջանակում, Արցախի տարբեր բնակավայրեր վերաբնակեցման համար տեղափոխվել է 54 ընտանիք (271 մարդ)։
Վերաբնակեցման համար կազմակերպվել է 9 ճանաչողական այց, որոնցում ընդգրկվել է 56 ընտանիքի գլխավորները։ Արդյունքում, 6 ընտանիքի տեղափոխման գործընթացը ևս կազմակերպման փուլում է:
Մատին ՀՀ-ում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբի կողմից դեպի ԱՀ ճանաչողական այցերի կազմակերպման և տեղափոխման շրջանակում, Արցախի տարբեր բնակավայրեր վերաբնակեցման համար տեղափոխվել է 35 ընտանիք (թվով 180 մարդ)։

12 Май 2021 - 13:44 AMT
Еще 54 арцахские семьи, проживающие в Армении после войны, инициированной Азербайджаном против Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), перебрались на родину.
Так, по состоянию на 11 мая, в разные населенные пункты Арцаха вбыли переселены 54 семьи (271 человек). Сообщается, что для переселения семей оперативным штабом Арцаха было организовано 9 ознакомительных поездок, в которых приняли участие главы 56 семей.
В результате идет процесс переселения еще 6 семей.
В марте 35 семей (180 человек) были переселены в разные населенные пункты Арцаха в рамках организации переселения оперативным штабом правительства Арцаха.