13 Մայիս 2021 - 11:15 AMT
Ադրբեջանը հիմա էլ Հայաստան է ներխուժել, ինչը միջազգային իրավունքի ակնհայտ խախտում է: Այդ մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ֆրենք Փալոունը՝ հավելելով, որ ԱՄՆ-ն պետք է օգտագործի իր ազդեցությունը ՀՀ տարածքից ադրբեջանական ուժերի դուրսբերման համար։
«Ադրբեջանը հիմա էլ Հայաստան է ներխուժել, ինչը միջազգային իրավունքի ակնհայտ խախտում է: ԱՄՆ-ն պետք է աներկբա դատապարտի այս հարձակումը և օգտագործի իր ազդեցությունը դաշնակիցների վրա` Հայաստանի տարածքից ադրբեջանական ուժերի դուրսբերման համար»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ադամ Շիֆը ՀՀ Սյունիքի մարզ ադրբեջանական ուժերի ներխուժման կապակցությամբ դիմել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմին։

13 Май 2021 - 12:25 AMT
США должны использовать свое влияние для вывода ВС Азербайджана с территории Армении. Об этом написал в своем микроблоге в Twitter американский конгрессмен Фрэнк Палоун.
«Азербайджан вторгся на территорию Армении, что является нарушением норм международного права. США должны безоговорочно осудить это нападение и использовать свое влияние на союзников для вывода азербайджанских войск с территории Армении», – отметил конгрессмен.
Ранее конгрессмен США Адам Шифф прокомментировал вторжение вооруженных сил Азербайджана в Армению и сообщил, что обратился в администрацию президента США Джо Байдена.