14 Մայիս 2021 - 11:50 AMT
Ադրբեջանը 44-օրյա պատերազմից հետո իր հսկողության տակ անցած տարածքներում 20 զորամաս է շահագործման հանձնել` մոդուլային և կոնտեյներային։ Այդ մասին հայտնել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
«Պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովն այցելել է Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում տեղակայված զորամասեր։ Այցի ընթացքում նրան զեկուցվել է, որ նոր բացված զորամասերից 9-ը մոդուլային տիպի զորամաս է, իսկ 11-ը՝ կոնտեյներային», – ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, Առաջին ալիքի եթերում անդրադառնալով այն հարցին, թե ինչպես են ադրբեջանցիներն առանց դիմադրության 3․5 կմ խորացել ՀՀ տարածք, ասել է, թե չենք հասցրել ամբողջ սահմանը կահավորել:Նա ասել է, որ եռակողմ հայտարարությունից հետո սահմանը երկարել է, նաև ձմռան պատճառով չեն հասցրել կահավորել ամբողջ սահմանը։

14 Май 2021 - 14:06 AMT
Вооруженные силы Азербайджана с момента окончания боевых действий в зоне нагорнокарабахского конфликта ввели в эксплуатацию на перешедших под контроль Баку территориях 20 модульных и контейнерных воинских частей. Об этом сообщила пресс-служба Минобороны Азербайджана.
Отмечается, что министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов побывал в воинских частях, находящихся на перешедших под контроль Азербайджана территориях, пишет ТАСС.
«В ходе осмотра новых войсковых частей министру было доложено, что до сегодняшнего дня на различных направлениях были введены в эксплуатацию девять воинских частей модульного типа и 11 воинских частей контейнерного типа», – говорится в сообщении.