13 Մարտ 2009 - 22:18 AMT
Հայ բռնցքամարտուհին աշխարհի չեմպիոն պրոֆեսիոնալ կանանց շրջանում թեթեւագույն քաշում WBA եւ WIBF վարկածներով: Սյուզան Քենտիկյանը իր տիտղոսը կպաշտպանի մարտի 20-ին ամերիկուհի Ելենա Ռիդի հետ մենամարտում:
Մենամարտը տեղի կունենա բռնցքամարտի «proSieben Fight Night» շոուի շրջանակներում` «մարդասպան թագուհու»` Սյուզիի հայրենի Համբուրգ քաղաքում:
Ելենա Ռիդը, որը հայտնի է բռնցքամարտի աշխարհում որպես «Տիկնիկ», հայտնի է նաեւ իր երկու մենամարտերով կանանց բռնցքամարտի առասպել, գերմանուհի Ռեգինա Հալմիխի հետ: Երկու անգամ էլ Ռիդը արժանավայել հանդես եկավ: Առաջին հանդիպումը 2004-ին էր եւ ավարտվեց ոչ ոքի հաշվով, իսկ երկրորդը` 2005-ին, որտեղ միավորների նվազագույն առավելությամբ հաղթեց Հալմիխը:
Ս.Քենտիկյանը ծնվել է 1987թ. Հայաստանում: 1992-ին, երբ նա 5 տարեկան էր, ընտանիքը տեղափոխվեց Գերմանիա: 2007-ին նա նվաճեց չեմպիոնի տիտղոսը WBA եւ WIBF վարկածներով, որոնք նախկինում պատկանում էին Ռ.Հալմիխին: 2008-ի նա ստացավ Գերմանիայի քաղաքացիություն: Նա պարտություն չի կրել իր 23 մենամարտերում, որոնցից 16-ում հաղթել է նոկաուտով, պաշտպանելով իր տիտղոսը այնպեսի բռնցքամարտիկների դեմ պայքարում, ինչպիսիք են Հագար Շմուլեֆելդ Ֆայները եւ Անաստասիա Տոկտաուլովան:

Армянская боксерша чемпионка мира в наилегчайшем весе среди женщин-профессионалов по версиям WBA и WIBF Сюзанна Кентикян (Killer Queen) 20 марта выйдет на защиту своих титулов против американки Елены Рид.
Бой состоится в рамках боксерского шоу «ProSieben Fight Night» в родном городе Сюзи «Королевы-убийцы» Кентикян в Гамбурге.
Елена Рид, известная в боксерском мире под прозвищем «Куколка» (Baby Doll) также известна своими двумя поединками против легенды женского бокса немки Регины Халмих. Рид оба раза выглядела очень достойно. Первая их встреча состоялась в 2004 году и завершилась вничью, а во втором, в 2005 году, с минимальным преимуществом победу по очкам одержала Халмих.
Сюзи Кентикян родилась в 1987 году в Армении В 1992 году. Когда ей было 5 лет, семья переселилась в Германию. В 2007 году завоевала чемпионские титулы по версии WBA и вакантный пояс WIBF ранее принадлежавшей оставившей бокс Регине Хальмих. В 2008 году получила гражданство Германии. Непобежденная в своих 23 поединках, из которых 16 – нокаутом, действующая чемпионка мира Кентикян ранее защищала свои титулы против таких боксерш, как Хагар Шмулефельд Файнер и Анастасия Токтаулова.