Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել դանիացի մասնագետ Ֆլեմինգ Սերիցլեւը: Այդ մասին հաղորդում է ՀՖՖ մամլո ծառայությունը:
Ֆլեմինգ Սերիցլեւը ծնվել է 1947թ. փետրվարի 18-ին: Մասնագիտական կրթությամբ ուսուցիչ է (սպորտի, անգլերեն եւ գերմաներեն լեզուների):
Ունի ՈՒԵՖԱ-ի «Պրո» կարգի արտոնագիր, 1981 թ.-ից Դանիայի ֆուտբոլի ասոցիացիայում անցկացնում է ամենաբարձր կարգի մարզչական դասընթացներ: 1998թ.-ից հադիսանում է ՈՒԵՖԱ-ի տեխնիկական հրահանգիչների փորձախմբի անդամ եւ ՈՒԵՖԱ-ի մարզչական դասընթացների ինստրուկտոր:
1966-ից 1980 թթ. խաղացել է Դանիայի բարձրագույն խմբի առաջնությունում: «Վեյլե Բոլդկլուբ» ակումբի կազմում երկու անգամ հաղթել է Դանիայի առաջնությունը եւ երեք անգամ տիրել է Դանիայի Գավաթին: Եղել է թիմի ավագ:
Ինչ վերզաբերում է մարզչի կարիերային, ապա 1981-1985 թթ. եղել է Սուպերլիգայի (Բարձրագույն խմբի) «Իկաստ» ակումբի գլխավոր մարզիչը: Հաղթել է Դանիական Լիգայի Գավաթը:
1986 թ. Երկրորդ դիվիզիոնում հանդես եկող «Կոլդինգ» թիմի գլխավոր մարզիչ:
1987 – 1992 թթ. «Բ 1909» Օդենս-ի գլխավոր մարզիչ: Թիմին երրորդ դիվիզիոնից դուրս է բերել Սուպերլիգա (Բարձրագույն խումբ):
1992 – 2000 թթ. Դանիայի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի օգնական եւ Դանիայի մինչեւ 19 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ:
1995 թ. Միջմայրցամաքային Գավաթի (The Intercontinental Cup) հաղթող: Մրցաշարը տեղի է ունեցել Ռիադում: Եզրափակիչում Դանիայի հավաքականն առավելության է հասել Արգենտինայի ընտրանու նկատմամբ` 2:0 հաշվով:
1996 թ. Դանիայի ազգային ընտրանու կազմում մասնակցել է Եվրո 96-ին:
1998 թ. Դանիայի ազգային ընտրանու կազմում մասնակցել է Աշխարհի Գավաթին: Թիմը հասել է մինչեւ քառորդ եզրափակիչ
2000թ. Դանիայի ազգային հավաքականի կազմում մասնակցել է Եվրո 2000-ին:
2000 – 2006 թթ. Դանիայի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ: «Տաղանդների զարգացման» ծրագրի ղեկավար:
2005 թ. Արժանացել է Դանիայում բոլոր մարզաձեւերի «Տարվա լավագույն մարզիչ» մրցանակին:
2006 թ. Առաջադրվել է Դանիայի ,Տարվա լավագույն մարզիչե մրցանակին:
2006 թ. Դանիայի երիտասարդական հավաքականը դուրս է բերել Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլ
2006-2007 թթ. «Վեյլե Բոլդկլուբ» ակումբի տեխնիկական տնօրեն:
2008 թ. Նիգերիայի Բարձրագույն խումբը ներկայացնող «Նասարավա Յունայթեդ» ակումբի տեխնիկական տնօրեն: -ԱՊ-

Тренером молодежной сборной Армении по футболу назначен датский специалист Флеминг Серицлев. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Флеминг Серицлев родился 18 февраля 1947 г. По специальности учитель английского и немецкого языков, а также тренер спорта. Имеет лицензии УЕФА категории «Pro». Начиная c 1981г. в датской ассоциации футбола проводит тренерские занятия на высоком уровне. С 1988г. является членом испытательной комиссии технических инструкторов и инструктором тренерских занятий УЕФА.
1966-1980 гг. играл в высшей лиге Дании. В составе ФК «Вейле» дважды становился чемпионом Дании, трижды обладателем Кубка страны. Был капитаном команды.
1981-1985гг. возглавлял команду высшей лиги Дании «Икаст», с которым выиграл кубок датской лиги. В 1986г. тренировал ФК «Колдинг». С 1987 по 1992гг. тренируя команду «Б 1909» Оденс, вывел ее в датскую суперлигу (высшая лига).
1992-2000гг. занимал должность помощника главного тренера сборной Дании и главным тренером сборной страны до 19 лет.
1995г – победитель Межконтинентального кубка (The Intercontinental Cup). Турнир проходил в Риаде, где в финале сборная Дании выиграла у сборной Аргентины со счетом 2:0.