Հայազգի բռնցքամարտիկ Կարո Մուրատն ու նրանց եղբայրներ Հովհաննեսն ու Կոկոն Գերմանիայից օրերս այցելել էին Հայաստան: Բռնցքամարտիկները Հայաստանում չէին եղել 1995թ. ի վեր, երբ նրանց ընտանիքը տեղափոխվել է Գերմանիա: Այդ առիթով կազմակերպված մամլո ասուլիսում Եվրոպայի չեմպիոն Կարո Մուրատը, պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցերին, պատմեց IBF վարկածով միջին քաշում աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամի հետ իր փոխհարաբերությունների մասին, ինչպես նաեւ իր կարծիքն է հայտնել ամերիկացի Լահուն Սայմոնի հետ Արթուրի մենամարտի մասին:
«Մենք Արթուրի հետ հաճախ ենք տեսնվում, քանի որ մեր ընդհանուր փրոմոութերը «Zauerland Event»-ն է, իսկ մարզիչը` Ուլի Վեգները: Ավելի վաղ Արթուրի հետ միասին ենք մարզվել, այժմ ամեն մեկն առանձին է պարապում: Սակայն դա չի խանգարում մեզ ընկերներ մնալ: Արթուրից նրա երկրպագուներն արդեն յուրաքանչյուր մարտում նոկաուտի են սպասում: Արթուրն իր վերջին հաճախակի դարձած նոկաուտներով է սովորեցրել դրան: Գուցե շատերը Արթուրի մարտը Սայմոնի հետ այնքան էլ գրավիչ ու տեսարժան չեն համարում, սակայն ես այդպես չեմ կարծում` դա լավ մենամարտ էր, չնայած որ Արթուրի առավելությունը զգացվում էր ողջ մենամարտի ընթացքում»,-ասել է նա:
Կարոն, խոսելով Գերմանիայում հանդես եկող հայ բռնցքամարտիկների մասին, նշեց նաեւ աշխարհի չեմպիոն Սյուզի Քենտիկյանին:
«Ես նաեւ շատ լավ հարաբերություններում եմ Սյուզի Քենտիկյանի հետ եւ հաճախ եմ շփվում նրա հետ: Ճիշտ է, չնայած նրա հրավերին, ինձ դեռեւս չի հաջողվել ներկա լինել նրա մենամարտերին, սակայն, միայն այն պատճառով, որ իմ մարզումների ժամանակը համընկնում էր նրա մենամարտերի հետ»,-հավելել է նա:

Немецкий боксер армянского происхождения Каро Мурат и его братья Оганес и Коко на днях посетили Армению. Боксеры не были в Армении с 1995 года, когда их семья переселилась в Германию. В ходе пресс-конференции, созванной по поводу приезда братьев, чемпион Европы Каро Мурат, отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net, рассказал о своих взаимоотношениях с чемпионом мира в среднем весе по версии IBF Артуром Абрахамом, а также высказал свое мнение о бое Артура с американцем Лахуаном Саймоном.
«Мы с Артуром часто видимся, поскольку у нас общий промоутер «Zauerland Event» и тренер – Ули Вегнер. Раньше с Артуром проводили спарринги на тренировках, сейчас каждый занимается отдельно. Но это не мешает нам быть друзьями. От Артура его болельщики уже в каждом бою ожидают нокаута. Артур своими последними частыми нокаутами приучил их к этому. Может быть многие сочтут бой с Саймоном не очень интригующим и зрелищным, но я думаю, что это был очень хороший поединок, несмотря на то, что преимущество Артура чувствовалось на протяжении всего поединка», – сказал он.
Каро, говоря об армянских боксерах, выступающих в Германии, также отметил чемпионку мира Сюзи Кентикян.
«Я также в очень хороших отношениях с Сюзи Кентикян и часто с ней общаюсь. Правда, несмотря на ее приглашения, ни разу не удалось присутствовать на ее боях, но лишь потому, что время моих тренировок совпадало с ее поединками», – добавил он.