21 Մարտ 2009 - 14:09 AMT
Հայ բռնցքամարտիկ, ամենաթեթեւ քաշային կարգում WBA եւ WIBF վարկածներով կին պրոֆեսիոնալների շրջանում աշխարհի չեմպիոն Սյուզի Կենտիկյանը (Killer Queen) հաջողությամբ պաշտպանեց իր տիտղոսները ամերիկուհի Ելենա «Տիկնիկ» Ռիդի դեմ 10-ռաունդանոց մենամարտում: Ռիդը հայտնի է կանացի բռնցքամարտի լեգենդ Ռեգինա Հալմիհի դեմ իր երկու համառ մենամարտերով, իսկ վերջինս իր հերթին մեկնաբանում էր Սյուզիի ու Ռիդի մենամարտը: Այն կայացավ «ProSieben Fight Night» բռնցքամարտի շոուի շրջանակներում` Սյուզի «Թագուհի-մարդասպան» Կենտիկյանի հայրենի քաղաքում` Համբուրգում:
Կենտիկյանը բոլոր առումներով գերազանցեց իր հակառակորդին: Բոլոր ռաունդների ընթացքում նա իրավիճակը հսկողության տակ էր պահում` թույլ չտալով ամերիկուհուն իրեն որեւէ կերպ դրսեւորել: Կենտիկյանն ընթացքում մի շարք ջախջախիչ հարվածներ հասցրեց, որոնց մեծ մասը Ելենա Ռիդին գլխին կատարվեցին, ինչը զգալիորեն թուլացրեց ամերիկուհուն: Մենամարտը կարող էր ավարտվել նաեւ նոկաուտով, բայց Ռիդը բացառիկ դիմացկունություն ցուցաբերեց եւ մինչեւ վերջ կարողացավ դիմագրավել: 100:91 եւ կրկնակի 100:90 հաշվով հաղթանակը մրցավարները միաձայն տվեցին Սյուզի «Թագուհի-մարդասպան» Կենտիկյանին, որի համար այդ հաղթանակը դարձավ 24-րդը:
Մենամարտից հետո Կենտիկյանը հայտնեց, որ այդ մենամարտն ամենածանրն էր իր կարիերայում: Այնուամենայնիվ, Կենտիկյանն իր հաղթանակով ապացուցեց, որ արժանի է աշխարհի ռեկորդակիր չեմպիոն Ռեգինա Հալմիհի ժառանգորդուհու կոչմանը: Բայց, ինչպես ասում է ինքը Կենտիկյանը, «Ռեգինան Ռեգինան է, իսկ Սյուզին` Սյուզին»:

Армянская боксерша, чемпионка мира в наилегчайшем весе среди женщин-профессионалов по версиям WBA и WIBF Сюзанна Кентикян (Killer Queen) успешно защитила свои титулы в 10-раундном поединке против американки Елены «Куколки» Рид известной двумя упорными боями против легенды женского бокса Регины Хальмих, которая, в свою очередь, комментировала эту встречу. Бой состоялся в рамках боксерского шоу «ProSieben Fight Night» в родном городе Сюзи «Королевы-убийцы» Кентикян в Гамбурге.
Кентикян во всех отношениях превзошла свою соперницу. В течение всех раундов она держала ситуацию под контролем, не дав американке ни единой возможности проявить себя. Кентикян по ходу нанесла ряд сокрушительных ударов, большинство которых пришлись в голову Елены Рид, что заметно ослабило американку. Бой мог закончиться и нокаутом, но Рид проявила исключительную выносливость и удержалась до конца. Победу со счетом 100:91 и дважды 100:90. Все три судьи единогласно присудили победу Сюзи «Королеве-убийце» Кентикян, у которой она стала 24-й.
После поединка Кентикян заявила, что этот бой мог быть тяжелейшим в ее карьере. Тем не менее, своей победой Кентикян доказала, что достойна звания наследницы трона рекордсменки-чемпионки мира Регины Халмих. Но как говорит сама Кентикян, – «Регина – это Регина, а Сюзи – это Сюзи».