23 Մարտ 2009 - 15:02 AMT
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը մեկնել է Վարշավա, որտեղ մարտի 24-29 կմասնակցի «Ֆելիքս Շտամմի հուշարձան» 26-րդ ավանդական առաջնությանը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայում, «Ֆելիքս Շտամմի» առաջնությունը ՀԲՖ ծրագրած միջոցառում է ու եւս մեկ նախապատրաստական փուլ աշխարհի առաջնությունից առաջ, որը տեղի կունենա օգոստոսին Միլանում:
Հայաստանը «Շտամմի» առաջնությանը ներկայացնելու են 5 բռնցքամարտիկներ, որոնց թվում` Ռոբերտ Եղիսյանը (57 կգ ք/կ), Արա Պուլուզյանը (60 կգ ք/կ), Հրաչիկ Ջավախյանը (64 կգ ք/կ), Արմեն Եփրեմյանը (69 կգ ք/կ) եւ Ցոլակ Անանիկյանը (91 կգ ք/կ):

23 Март 2009 - 15:02 AMT
Сборная Армении по боксу сегодня отбыла в Варшаву, где с 24 по 29 марта примет участие в 26 традиционном турнире «Мемориал Феликса Штамма». Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации бокса Армении, турнир «Феликса Штамма» – это запланированное ФБА мероприятие и еще один подготовительный этап к чемпионату мира, который пройдет в августе в Милане.
Армению на турнире «Штамма» будут представлять 5 боксеров, в том числе Роберт Егисян (в/к 57 кг), Ара Пулузян (в/к 60 кг), Грачик Джавахян (в/к 64 кг), Армен Епремян (в/к 69 кг) и Цолак Ананикян (в/к 91 кг).