ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ժամացույց է նվիրել Ռուսաստանի ֆուտբոլային միության փոխնախագահ Նիկիտա Սիմոնյանին, որը նշում է 95-ամյակը։
«Արդեն շնորհակալություն եմ հայտնել Կարպինին, հերթը «Սպարտակինն» է։ Պետք է սպասել հաղթանակի և լավ, որակյալ խաղի, որպեսզի ոչ միայն մենք, այլ նաև խաղացողները հաճույք ստանան։ Ծննդյանս օրվա կապակցությամբ շնորհավորել են ՖԻՖԱ-ն, ՈւԵՖԱ-ն։ Պուտինը ժամացույց է նվիրել։ Հաճելի էր այդքան շնորհավորանքներ ստանալը։ Մնում է առաջ շարժվել»,-ասել է Նիկիտա Սիմոնյանը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Նիկիտա Սիմոնյանը 1956թ․ օլիմպիական չեմպիոն է դարձել ԽՍՀՄ հավաքականի կազմում, ԽՍՀՄ գավաթի քառակի և կրկնակի դափնեկիր է՝ «Սպարտակի» կազմում, ճանաչվել է լավագույն ռմբարկուն։ Ֆուտբոլում ականավոր նվաճումների համար Սիմոնյանն արժանացել է Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի և ՖԻՖԱ-ի շքանշանների, «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» III և IV աստիճանի շքանշաններին։

Первый вице-президент Российского футбольного союза (РФС) Никита Симонян, отметивший 95-летие, заявил, что президент России Владимир Путин подарил ему на день рождения часы.
«Уже выразил благодарность (Валерию) Карпину, дело за «Спартаком». Надо ждать победы и хорошей, качественной игры, чтобы не только мы сами, но и игроки получили удовольствие. С днем рождения поздравили президенты ФИФА и УЕФА. Путин подарил часы, было приятно получить столько поздравлений. Осталось идти дальше», – заявил Симонян журналистам, пишет РИА Новости.
Симонян – олимпийский чемпион 1956 года в составе сборной СССР, четырехкратный чемпион и двукратный обладатель Кубка СССР в составе московского «Спартака», лучший бомбардир в истории «красно-белых». За выдающиеся достижения в футболе он удостоен орденов Международного олимпийского комитета (МОК) и ФИФА, орденов «За заслуги перед Отечеством» III и IV степеней, почетного звания «Заслуженный работник физической культуры Российской Федерации».